Zwiedzaj Bałkany własnym kamperem!

Nowy przewodnik Pascala pod patronatem Volkswagen Samochody Dostawcze. To m.in. aż 20 autorskich tras po 8 bałkańskich krajach!

Bałkany własnym kamperem?

Wydawnictwo Pascal, we współpracy z marką Volkswagen Samochody Dostawcze, przygotowało przewodnik „Bałkany na czterech kółkach” przeznaczony dla osób wybierających się w tamten rejon Europy własnym samochodem.

Wydanie przewodnika „Bałkany na czterech kółkach” to efekt kontynuacji współpracy Wydawnictwa Pascal i marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Przypomnijmy, że w jej ramach, w roku ubiegłym na rynku ukazała się książka „Polska na czterech kółkach” przedstawiająca najpiękniejsze zakątki Polski i udzielająca praktycznych porad dotyczących podróżowania i spędzania wakacji w kamperze.

Bałkany na czterech kółkach

„Bałkany na czterech kółkach” zachęcają do dalszej podróży: po ośmiu bałkańskich krajach – Chorwacji, Słowenii, Czarnogórze, Bułgarii, Albanii, Bośni i Hercegowinie, Macedonii i Serbii. Ponadto wskazują najlepsze trasy dojazdowe z Polski na Bałkany i zawierają katalog kempingów w każdym
z opisywanych krajów oraz praktyczne porady dla miłośników podróży realizowanych na własną rękę.

Autorką przewodnika jest Aleksandra Zagórska – Chabros, tworząca na co dzień blog „Bałkany według Rudej”, a także przewodniki i książki o tym zakątku Europy.

Niezależny kamper –  to przepis na idealne wakacje w nowej rzeczywistości

„Podróż jest zawsze przygodą, powiewem wolności. Szczególnie podróż, w której nie jesteś uzależniony od hotelu, czy rozkładu jazdy. Tak właśnie podróżuje się kamperem. Podróż na Bałkany w jednym z naszych kamperów – Caddy Californii, Californii 6.1 lub Grand Californii, z przewodnikiem Pascala w ręce, to doskonały sposób na wakacje i poznawanie tej części Europy. Te samochody, dzięki różnym opcjom wyposażenia kamperowego dają poczucie wolności i niezależności.”Mikołaj Matuszewski, Volkswagen Samochody Dostawcze

„Przypuszczamy, że tego lata indywidualne wyjazdy będą się cieszyć ogromną popularnością. Możliwość wyrwania się z domu i spędzenia czasu nad morzem, jeziorem czy w górach, z dala od przepełnionych kurortów, a jednocześnie na świeżym powietrzu, jest tym, o czym marzymy od ładnych kilku miesięcy. Wyjazd kamperem oferującym pełną niezależność to przepis na idealne wakacje w tym trudnym czasie. Dlatego kontynuujemy współpracę z Volkswagenem, proponując Polakom doskonały przepis na udany urlop, czyli przewodnik „Bałkany na czterech kółkach”Agnieszka Hetnał, prezes Wydawnictwa Pascal

Volkswagen oferuje swym klientom najszerszą wśród konkurencji gamę kamperów w różnych klasach pojazdów – od kompaktowego Caddy California, po Grand California. Najbardziej legendarny z nich to Volkswagen California 6.1 z idealnie zaprojektowaną przestrzenią, dostępny w trzech wersjach: Coast, Ocean lub Beach.

VW California T6.1

Kultowa California T6.1 kontynuuje bogatą tradycję budowania kamperów przez markę Volkswagen, sięgającą jeszcze wczesnych lat ’60 XX wieku. To właśnie wtedy narodził się pierwszy, już wtedy cieszący się olbrzymią popularnością kamper, bazujący na kultowym Volkswagenie T1. Na przestrzeni lat kolejne generacje Californii zbudowały swą legendę i stały się najbardziej popularnymi kamperami w tej klasie pojazdów. Od niemal sześćdziesięciu lat cieszą się najwyższym zaufaniem klientów, czego najlepszym przykładem jest pierwsze miejsce Californii 6.1 w statystykach rejestracji tego typu pojazdów w Polsce w roku ubiegłym. Warto również przypomnieć, że model ten zwyciężył w kategorii „Samochód legenda” plebiscytu „The Best of Moto” organizowanego przez redakcję Moto.pl.

Każdy, kto myśli o wakacyjnych podróżach kamperem, znajdzie w ofercie marki VW coś dla siebie. Czy to zachwycający rozwiązaniami wielofunkcyjny, kompaktowy Caddy California, czy California T6.1, czy Grand California, kampery marki Volkswagen mają wszystko, co potrzebne, by spędzić urlop w jednym z krajów Bałkanów. Przewodnik ten pozwoli odkryć nie tylko różnorodność regionu, ale również dotrzeć do miejsc, do których nie dociera masowa, zorganizowana turystyka.