Caravaning w czasach pandemii ??

Caravaning w czasach pandemii – podróżowanie samolotem, pociągiem czy autokarem stało się dużo bardziej ryzykowne w czasach pandemii COVID-19. Hotele, pensjonaty, domki letniskowe tracą na popularności. Kampery i przyczepy kempingowe to idealne rozwiązanie aby zmniejszyć ryzyko zarażenia się do minimum i cieszyć sie wspaniałym wypoczynkiem!

Caravaning lekarstwem na COVID

Koronawirusy rozprzestrzeniają się przede wszystkim drogą kropelkową,  przechodząc z człowieka na człowieka. Kropelki wydostają sie z ust i nosa podczas kaszlenia czy kichania. Gdy cząsteczki znajdą się w powietrzu, które wdychają ludzie w najbliższym otoczeniu, wirus może z łatwością trafić do ich organizmów.

Drugą równie niebezpieczną formą rozprzestrzeniania się koronawirusów jest “pozostawianie” ich przez chorych, często nieświadomie we wszystkich miejscach, które dotykali np. klamki drzwi, pieniądze papierowe, ubrania i wiele innych.

W związku z powyższym rządy wielu państw wprowadzja lockdowny oraz kwarantanny. Dzięki nim, izolują społeczeństwo i blokują rozprzestrzenianie się wirusów.

Podróżowanie kamperem lub przyczepą kempingową to może nie tyle lekarstwo na COVID ale idealny środek zabobiegawczy. Podróżując kamperem izolujemy siebie wraz z podróżnymi. Nie ryzykujemy kontaktów z przypadkowymi osobami. Ograniczamy do minimum przebywanie w miejscach publicznych. Plusów jest dużo, poniżej przedstawiamy te najważniejsze 🙂

Dlaczego wybrać kampera w czasach pandemii – PLUSY ✔

  • Jesteśmy w swoim gronie, nie ryzykujemy spotkań z osobami trzecimi. To trochę jak taka kamperowa kwarantanna ?.
  • To my decydujemy czy udać się do miejsca publicznego. Jeśli zachowamy środki ostrożności – maseczka, rekawiczki i dezynfekcja ograniczymy mozliwość zakarzenia do minimum.
  • Przebywamy w zdezynfekowanym, ozonowanym domu na kółkach – czujemy się bezpiecznie.
  • Nie grożą nam spory z hotelami o to kto ma zapłacić za dodatkowy pobyt w przypadku gdy u gościa hotelowego stwierdzony zostanie COVID. Przepisy bowiem nie regulują jednoznacznie takiej sytuacji. Regulacja dotyczy jedynie procedury objęcia wszystkich gości 14-dniową kwarantanną w miejscu pobytu.
  • Zdecydowanie obniżamy poziom stresu związanego z izolacją w jednym miejscu. Idzie za tym zmiana otoczenia co kilka dni oraz aktywność, której nie unikniemy podróżując kamperem. Możemy parkować na dziko, na łonie natury, jeździć na rowerach, biegać, ćwiczyć oraz korzystać ze świerzego powietrza. Potem prysznic, obiad lub kolacja i długie rozmowy przy ognisku… Brzmi troche jak wspomnienia z dawnych lat ale to dalej jest możliwe!

Campventure.pl – jak dbamy o Nasze przyczepy i Nasze Kampery

  1. Sprzątamy dokładnie każdego kampera zachowując przy tym wszelkie środki ostrożności.
  2. Dezynfekujemy cały pojazd środkami czystości o wysokiej zawartości alkoholu.
  3. Ozonujemy każdy pojazd tuż po odbiorze od najemcy oraz przed kolejnym wynajmem.

Odbierając od nas kampera masz pewność, że wsiadasz do w pełni przygotowanego, czystego i odkażonego domu na kółkach ?

Cel podróży

A więc mamy juz kampera. Własnego lub wynajętego i co dalej? Gdzie jechać? Na co uważać? Pandemia dotknęła już wszystkie miejsca na świecie i nie wyglada na to, by COVID miał nagle zniknać. Koronawirusy będą z nami, nie te to inne. Musimy nauczyć się, jak z nimi żyć i ograniczać ryzyko zarażenia do minimum. Najważniejsze jednak to nie dać się zwariować, ponieważ to stres dyrastycznie obniża naszą odporność…?

Dla nas celem podróży jest sama podróż. I to też mówimy naszym klientom i znajomym. Aby skupili się na przeżywaniu samej wyprawy bo to właśnie te przygody, których doświadczamy po drodze są później najbardziej wartościowymi wspomnieniami. Jeśli za bardzo skupimy się na celu, np. dojechaniu na Giblartar, stracimy całą przyjemmność z możliwości jakie daje nam kamper lub przyczepa, a tu i teraz zamieni się w: kiedy dojedziemy będzie super. Nie. Każdy dzień ma być super. Kamper daje nam mobilność i możliwość zmiany kierunku praktycznie w każdym momencie naszej wyprawy. My np. lubimy podążać za dobrą pogodą ?

Włączanie warstwy danych o COVID-19 w Google Maps

Jeśli chcemy unikać miast i rejonów gdzie COVID-19 notuje dużą liczbę zarażeń, z pomoca przychodzi nam firma Google. Informacje związane z pandemią COVID-19 możemy teraz  wyświetlać w Mapach Google jako dodatkową warstwę:

  • Na urządzeniu mobilnym otwórz Mapy Google Mapy Google.
  • U góry klikamy Warstwy a potem Dane o COVID-19.

Warstwa danych o COVID-19 pokazuje średnią liczbę nowych przypadków na 100 000 osób z ostatnich 7 dni oraz informuje, czy liczba przypadków maleje, czy wzrasta.

Przejazd przez granicę

Jeśli zdecydujemy się na podróż poza granice Polski, musimy koniecznie sprawdzić jakie aktualnie obostrzenia panują w kraju do którego zmierzamy. Nie zapominajmy o krajach przez które będziemy przejeżdżać tranzytem. Nie ma natomiast sensu sprawdzanie tego np. miesiąc przed podróżą. Sytuacja jest dynamiczna i informacje sprzed miesiąca mogą być nieaktualne. Poniżej kilka linków, które mogą być pomocne:

Aktualne zasady i ograniczenia – Polska

Aktualne zasady i ograniczenia – Europa

Aktualna mapa z obostrzeniami