Na ile dni wynająć kampera?

Na ile dni wynająć kampera – to dylemat wielu podróżników, Świat jest tak ciekawy i piękny a czasu ciągle za mało…

Jak dobrze wiemy każdy z nas ma inne możliwości czasowe i budżetowe. Dlatego też do każdego klienta podchodzimy indywidualnie przedstawiając propozycję skrojoną na jego miarę. Bazując na doświadczeniu naszym oraz naszych klientów możemy wyróżnić 4 rodzaje podróżników:

Szybki wypad – na ile dni wynająć kampera?

Szybki wypad to przeważnie grupka znajomych, którzy mają wspólny cel np. kitesurfing, windsurfing, festiwal muzyczny, mecze piłkarskie lub inne wydarzenia sportowe, rajdy samochodowe czy wypad w góry. Pomysły można by tu mnożyć w nieskończoność.

Wynajmujemy kampera, przeważnie dużego z alkową dla 4-6 osób, aby podróż i nocowanie było komfortowe na średnio 9 – 10 dni, żeby zachaczyć o 2 weekendy. Należy pamiętać, że 9 dni najmu skraca nam się o 1 dzień, (trzeba odjąć 0,5 dnia na odbiór i 0,5 dnia na oddanie kampera co daje nam 1 dzień, biąrąc pod uwagę podpisanie dokumentów, szkolenie z obsługi, godziny odbioru/zdania, opróżnienia zbiorników, tankowania ,sprzątania i mycia auta przed oddaniem). Zostaje zatem 8 pełnych dni na przygodę z kamperem 🙂

Dystans dzienny

Zakładając dystans dzienny na poziomie średnio 250km dziennie (kamperem jeździ się wolniej niż autem osobowym, prędkość na autostradzie to średnio 90-100 km/h max) przez te 8 dni wychodzi nam około 2000 – 2500 kilometrów.
Pamiętajmy tu o tym, że nasza podróż nie musi być dokładnie zaplanowana, ponieważ – mamy kampera, jesteśmy wolni od nękających nas terminów check in & chck out w hotelach, pensjonatach, czy nawet od restauracji, barów i toalet. Wszystko mamy pod ręką!

Ludzie młodzi wynajmując wspólnie kampera dzielą się też kosztami najmu, co znacznie obniża koszt jego wypożyczenia na osobę. W przypadku 4 osób, to tylko 25% kwoty na 1 osobę. Szybki wypad zatem to 7-10 dni wynajmu.

Wyprawa w nieznane we dwoje

Od tego zaczynaliśmy naszą przygodę z podróżowaniem. Wtedy co prawda był to mini kamper, zbudowany na bazie  klasycznego auta Land Rover Discovery 4×4.  Oprócz toalety, miał wszystko czego było nam potrzeba do szczęścia 🙂 z łóżkiem i prysznicem włacznie. Gdybyśmy mieli wtedy kampera, który ma mimo wszystko większą przesteń życiową, myślę że nasze podróżowanie było by jeszcze przyjemniejsze. Szczególnie kiedy pogoda ulegała pogorszeniu… Wyjazd kamperem we dwoje to niezapomniana przygoda, podczas której nie ogranicza nas praktycznie nic.

Taka podróż np. do Skandynawii przez Finlandię, Norwegię, Nordkapp i Szwecję daje nam poczuć prawdziwą wolność, której tak bardzo nam brakuje na co dzień. Jesteśmy władcami własnego losu, a kolejne kilometry i odwiedzanie po drodze magicznych miejsc daje nam poczucie bycia prawdzimymi odkrywcami. Wyjątkowe wspomnienia z takiego objazdu pozostają na całe życie, bez wyjątków u każdego człowieka.

Na ile dni wynająć kampera? Na wyprawę we dwoje sugerujemy wynająć kampera na minimum 14 dni.  Jeden z naszych kamperów idealnie nadaje się do takiej podróży. Znajdziecie go tutaj.

Ten kamper ma w środku wszystko czego potrzeba na długi wyjazd w nieznane. Pełnowymiarowe łożko, toaletę, prysznic, aneks kuchenny, ogrzewanie, pełnie zaciemnienie auta i wiele innych…

Rodzinne wakacje

To właśnie m.in. nasze dzieci sprawiły, że podróżowanie kamperem stało się dla nas jedyną akceptowalną formą wypoczynku. My też odpoczywamy 🙂 Po pierwsze, kamper to taki trochę nasz mały dom na kółkach. Mamy zawsze wszystko pod ręką, chyba że zapomnimy zabrać czegoś z domu…

W kamperze jest mnóstwo miejsca i można zabrać ze sobą praktycznie wszystko. Dzieci nie narzekają na jedzenie, ponieważ przygotowujemy ich ulubione posiłki. Nie płaczą że im niewygodnie, w każdej chwili możemy zatrzymać sie na smaczną drzemkę na pełnowymiarowym łóżku. Dodatkowo mają mnóstwo miejsca, zabawek, wrażeń i odrobinę adrenaliny – spanie w kamperze to super przygoda dla maluchów! Same plusy zatem.

Rodzinne wakacje to również spędzanie czasu razem. W przypadku pokoi hotelowych nie zawsze nam to wychodzi i często dzieci spędzają czas oddzielnie. Wieczorem, kiedy nasze pociechy pełne wrażeń już zasną, możemy spokojnie posiedzieć przy stoliku, otworzyć dobre wino i zaplanować kolejny wyjątkowy dzień 🙂

Do przeżycia prawdziwie rodzinnych wakacji bez pośpiechu i gnania przed siebie polecamy wynająć kampera na minimum 14 dni w wersji alkowa:

Dostępne u nas Alkowy:

Moncayo Halcon

Chausson Welcome

Burstner Active

Adriatik 670 DK

To dwa tygodnie, podczas których można zaplanować kilku dniowy odpoczynek w jednym miejscu.  Resztę czasu przeznaczyć możemy np. na aktywne zwiedzanie. Dla każdego coś dobrego 🙂

Slowlife z Campventure to jest to!

Coraz częściej spotykamy ludzi, którzy podobnie jak my dość mają ciągłego biegania w kółko jak – chomik… Chcemy zwolnić obroty, potrzebujemy czasu dla siebie, odpoczynku od ciągłego pośpiechu i zgiełku wielkich miast. To trend, który wszedł już do mainstreamu i doczekał się swojej nazwy – to Slowlife! Można posmakować go z Campventure.

Kiedy 2 tygodnie to za mało na pełny reset i możemy sobie pozwolić na dłuższy odpoczynek sugerujemy długoterminowy wynajem kampera na min 21 dni. Spokojne można wtedy zaplanować podróż na zwiedzenie całej Europy. Dojechać mozna np. do malowniczego Giblartatu lub przylądka Cabo de Roca w Portugalii. Najdalej na zachód wysuniętego lądu stałego Europy, gdzie temperatura w zimie jest w granicach 20 stopni na plusie 🙂

Termin wyjazdu? Nie muszą to być tylko i wyłącznie terminy wakacyjne. Poza sezonem jest znacznie taniej. Mniej jest też ludzi w miejscowościach turystycznych. Dodatkowo przy tak zwanym wynajmie (długoterminowym)  od 21 dni w górę, CampVenture zapewni indywidualny rabat.

Na ile dni wynająć kampera ?
Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam 🙂